Перевірка боєм: 3 дивні запитання під час співбесіди та розумні відповіді на них

1135
Shutterstock
Що можна відповісти на спроби завести вас у глухий кут

Збираєтеся на співбесіду? Будьте готові відповідати на дивні питання. Багато звичайних і загальних питань на співбесідах можутьзашкодити вам дати хорошу відповідь. Тож як же потрібно реагувати, коли запитують, чому вони повинні вибрати вас серед інших кандидатів або цікавляться, яка ваша найбільша слабкість? Ось декілька порад від експерта з кар’єрного росту Ліз Райан про те, як варто відповідати на три застарілі та дивні питання.

Чому ми повинні віддати перевагу саме вам серед інших кандидатів?

Зазвичай у вас немає чіткого уявлення про ваших конкурентів, тож як же ви можете знати відповідь на це питання? Ось три варіанти розумної відповіді:

1

«Ви шукаєте того, хто може робити (X) і (Y). Саме цими обов’язками я займався на попередньому місці роботи. Тому вважаю, що я є хорошим кандидатом».

2

«Якщо я правильно зрозумів, ваша головна мета в короткостроковому періоді – це (X).

Впевнено розповідайте про свої навички. Shutterstock

У мене є досить гарне уявлення про те, що вам потрібно та чого ви намагаєтеся досягти».

3

«Хороше питання! З іншими кандидатами не знайомий, але, відштовхуючись від того, що я почув про вашу компанію, можу запропонувати вам декілька ідей, а ви мені скажете, чи я на вірному шляху».

Яка ваша найбільша слабкість?

У кожного є недоліки та слабкості, але ці слабкості нічого не говорять про те, як діє людина і як досягає своєї мети. Так чому ж вони цікавлять інтерв’юерів? Пропонуємо такі варіанти відповіді:

1

«Я хочу попрактикуватися в (X). Я зробив багато подібних завдань, але мені дуже хотілося б знати більше, коли справа доходить до (Х)».

2

«Я подумав, що вчитися (X) цікаво, але я, можливо, не дуже сильний у (Y), і я намагаюся приділяти цьому не так багато часу, тому можу продовжити більше дізнаватися про (X)».

3

«Я часто фокусувався на своїх слабких сторонах, поки не усвідомив, що завжди буде багато речей, в яких я ніколи не буду кращим.

Акцентуйте увагу на тому, що ви вмієте. Shutterstock

Тепер я витрачаю свій час на те, що мені цікаво, і на те, що я вже вмію і люблю робити, наприклад (X)».

Що міг би ваш колишній бос сказати про вас?

Це питання не є оптимальним, тому що співрозмовник робить вашого колишнього боса своєрідним порадником, хоча вони взагалі не знають один одного. Ось кілька відповідей, які допоможуть вам:

1

«Мій бос сказав би, що я багато працюю і добре взаємодію з командою».

2

«Мій бос, ймовірно, сказав би, що ми, в хорошому сенсі, кидали один одному виклик, і що я був хорошим партнером».

3

«Я думаю, мій бос сказав би, що ми мотивували один одного, щоб робити все можливе для компанії. А що ваші співробітники сказали б про вас?»


Ангела Піддубна Керівник департаменту з розвитку талантів Deloitte Ukraine

Питання в такому формулюванні ми не задаємо. Не вважаємо їх ефективними. Основний метод нашої оцінки – інтерв’ю за компетенціями.

Ми оцінюємо кандидатів за чотирма основними критеріями:

– може (чи є необхіднийдосвід, знання);

– хоче (мотивація);

– безпечний (немає ризиків для бізнесу);

– сумісний (відповідає цінностям компанії, корпоративній культурі).

З тенденцій тактики проведення співбесід можна відзначити те, що додалося більше акценту на персональні цінності кандидата.


Вікторія Сафронова HR-експертка, консультант з розвитку кар’єри

Деякі питання дійсно застаріли. Наприклад, «Ким вибачите себе через 5 років?» або «Продайте мені ручку» з різних причин сьогодні не актуальні. Основний акцент останні 3 роки зміщується на прояснення «soft skills». Серед найзначущих – емоційний інтелект, лідерство, робота в команді.

З іншого боку, деякі питання, як і раніше, допомагають краще розуміти відповідність кандидата позиції. Наприклад, в розмові про недоліки (їх швидше прийнято називати зонами розвитку) немає завдання знизити самооцінку людини. Тут важливо прояснити, чи розуміє вона необхідність професійного та особистісного зростання, чи планує розвивати необхідні компетенції.

Питання про попереднього керівника іноді може показати цікаві закономірності. Приклади такої відповіді в моїй практиці: «Всі мої начальники говорили, що я весь час запізнююсь, але умудряюся дотримувати дедлайни». Або: «Мені завжди говорили, що я відмінний «збирач команд».

Важливо пам’ятати: співбесіда – це діалог, а не суворий допит.


Джерело: Va.se
Поділитися: