23AndMe отримає $300 млн інвестицій від фармкомпанії GlaxoSmithKline

243
caixinglobal.com
Фармгігант використовує базу ДНК близько 4 млн землян для розробки імуномодуляторів

Британський фармацевтичний гігант GlaxoSmithKline інвестує $300 млн у 23andMe – один з найпопулярніших стартапів у секторі дослідження генома людини. Фармацевти використовуватимуть зібрані стартапом дані для розроблення нових імуномодулюючих препаратів.

Угода GlaxoSmithKline та 23andMe означає чотирирічне ексклюзивне партнерство, уточнює Financial Times.

Директор GSK з науки Хел Баррон представив нову дослідницьку стратегію корпорації в рамках квартального звіту фармацевтичної групи.

Курс акцій GSK у результаті зріс на 1,5%.

Як дані ДНК потрапляють до чужих рук після тестів

Співпраця зі стартапом з Кремнієвої долини включатиме розробку нових імуномодуляторів, аналіз генетичних даних, накопичених 23andMe та іншими джерелами (наприклад британським Biobank), та їх обробку за допомогою штучного інтелекту за методом машинного навчання.

За 12 років свого існування каліфорнійська компанія 23andMe, серед інвесторів якої є і Google Ventures, зібрала величезну базу ДНК людини.

Виконавчий директор 23andMe Енн Войжіцкі. mercurynews.com

Стартап продає ДНК-тести і на їх основі визначає національності та раси предків споживача зі списком потенційно можливих захворювань.

23AndMe залагодив питання з регуляторами і зібрав базу даних про геном більш ніж 5 млн осіб практично з усієї планети – причому близько 80% з них, тобто 4 млн осіб, дали згоду використовувати свою ДНК для подальших досліджень.

GSK у своєму звіті наголошує, що ці дані будуть «знеособлені» з метою конфіденційності.

Виконавчий директор 23andMe Енн Войжіцкі (до речі, рідна сестра гендиректора Youtube Сьюзан Войжіцкі) впевнена: «Співпраця дозволить нам виконати головне бажання багатьох споживачів – знайти методи і засоби лікування їхніх захворювань».

Заради нових досліджень і розробок GSK, за словами гендиректора компанії Емми Волмслі, проведе «велику програму реструктуризації», точніше, скоротить витрати на $526 млн (£400 млн) до 2021 року.

Стартап – розробник ліків від раку купили за $7 млрд.

Фармацевтичний АІ-стартап «підріс» до $2 млрд.

Поділитися: