До 2022 року Франція інвестує $1,85 млрд у розвиток штучного інтелекту

144
www.reuters.com
Президент Еммануель Макрон сподівається таким чином зупинити відтік ШІ-фахівців у США і Китай

До 2022 року уряд Франції інвестує близько $1,85 млрд у розвиток штучного інтелекту (ШІ). Президент Еммануель Макрон сподівається таким чином запобігти подальшому відтоку молодих фахівців у США і Китай, які посідають лідирські позиції у сфері ШІ.

Рішення прийнято на основі результатів дослідження французького математика і лауреата Нобелівської премії Седріка Віллані.

Франція вкладає недостатньо коштів у розвиток ШІ, тому математики та інженери, які закінчили національні ВНЗ, їдуть працювати в американські корпорації.

До чого дійшов прогрес: 5 книг про розвиток штучного інтелекту

Деякі випускники навіть обійняли високі посади в технологічних корпораціях Google і Facebook, як свідчать дані дослідницького центру ШІ в Парижі за 2015 рік

«Франція платить за навчання аспірантів, які потім емігрують у США», – прокоментував ситуацію міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер.

Еммануель Макрон має намір пом’якшити норми трудового законодавства, що поряд з інвестиціями дасть змогу створити робочі місця для ШІ-фахівців і зробити Францію «країною стартапів».

Прагнення Макрона може мати успіх, припустив Reuters. Технологічні корпорації Samsung і Fujitsu, а також «дочка» Google DeepMind оголосили про розширення своєї ШІ-діяльності в Парижі, а компанія IBM має намір прийняти на роботу близько 400 французьких фахівців.

IT-корпорації заманюють на роботу розробників ШІ семизначними зарплатами.

58% американців бачать в ШІ більшу загрозу для ринку праці, ніж у міграції.

 

Джерело: Reuters

Поділитися: