До 2020 року біоенергетика в Україні легко досягне запланованих обсягів, вважають в ЄБРР і ООН

206
images.alphacoders.com
Для цього потрібно просто раціональніше використовувати потенціал відходів сільськогосподарського виробництва

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) і Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (FAO) оцінили потенціал отримання біопалива з сільськогосподарських відходів у трьох країнах: Україні, Єгипті та Туреччині.

За попередніми оцінками експертів, відходів від сільськогосподарських культур в Україні цілком вистачить, щоб досягти цілей розвитку енергоресурсів на біопаливі, поставлених на 2020 рік.

Нагадаємо, що, за прогнозами Біоенергетичної асоціації, до 2050 року Україна отримуватиме 57% тепла від біопалива.

Сьогодні більшість країн світу щорічно виробляють величезні обсяги відходів від горіхів, кукурудзи, соняшнику, а також гною домашніх тварин. Найчастіше такі відходи спалюють, в тому числі самі фермери. Це, в свою чергу, призводить до збільшення викидів парникових газів.

ЄБРР виділив 10 українським стартапам безповоротну допомогу на суму €400 тис.

Туреччина також готова знизити свою залежність від нафти і газу за рахунок переробки відходів агросфери. До 2023 року в країні розраховують отримувати 20% необхідної електроенергії з відновлюваних джерел.

За підрахунками ЄБРР і FAO, в Єгипті брикети та пелети з місцевих рослинних відходів зможуть забезпечити теплом і енергією для приготування їжі близько 1,6 млн домогосподарств.

Міжнародні організації відзначають, що для повного задіяння потенціалу біоенергетики урядам країн варто не лише вдосконалити регуляторну базу, а й створити додаткові стимули для агровиробників.

Як ми писали раніше, в Славутичі запрацювала найбільша в Україні котельня на біопаливі.

А ЄБРР виділив українській агрокорпорації «Миронівський хлібопродукт» кредит в €25 млн на біогазову установку.

 

Джерело: ЄБРР
Поділитися: