13 простих прийомів маркетингу, яких я навчився, продавши майже два мільйони книжок. Частина І

13 прийомів маркетингу
Про те, як зробити так, щоб вас почули

Після того, як я покинув свою модну роботу, що приносила мені шестизначні суми, мій онлайн-бізнес протягом перших дев’ять місяців заробив жалюгідні $2,2 тис. Але коли я почав вивчати маркетинг, то все змінилося за одну ніч. Я випустив книгу, яка у моїй ніші стала «вірусною», і продав понад 32 тис. примірників на тиждень. А далі – мій прибуток ($106 127 на продажах протягом 30 днів), вплив та можливості стрімко зросли.

Відтоді протягом останніх 2,5 років моя команда і я працювали із сотнями авторів і допомогли їм продати понад 1,7 млн книг на Amazon.

За цей час я дізнався, що спрацьовує, а що ні, коли йдеться про книжковий маркетинг та маркетинг в інтернеті взагалі. Ось 13 найбільш ефективних прийомів маркетингу, які допоможуть вам почати розвивати свій бізнес уже сьогодні.

1. Дозвольте працювати магії алгоритмів

Аудиторія Google, Amazon, Facebook та YouTube величезна. Аби вашу книгу чи бренд побачили, треба змусити ці великі платформи просувати ваш продукт.

Наприклад, якщо ваш рейтинг на Amazon є достатньо високим, то алгоритм Amazon показуватиме вашу книгу в багатьох місцях, таких як результати пошуку, пов’язані категорії покупок, чарти бестселерів тощо. Це органічне охоплення дасть вам більше завантажень, які і надалі «годуватимуть» алгоритм, що пересуне вас на ще кращі позиції.

Тож головне завдання – з’ясувати, як посилити алгоритм на обраній вами платформі. Решта порад допоможуть у цьому.

2. Позиціонуйте себе

Перше, чим я займаюся із усіма авторами (навіть провідними), – це позиціонування.

Чому? Тому що коли ви чітко розумієте, як себе позиціонувати на ринку, маркетинг стає набагато простішим. Словом, ваші маркетингові долари забезпечать вам у разі правильного позиціонування більший успіх, оскільки ви привернете більше згадувань і клієнтів, притому високопродуктивних.

Мій перший онлайн-бізнес був абсолютним безладом, що приніс лише $2,2 тис. за дев’ять місяців. Причиною цього було те, що я не позиціонував себе, а отже, жодним чином не відрізнявся від своїх конкурентів. Але щойно я вирішив це питання, усе змінилося.

Елементи позиціонування, над якими варто поміркувати, – це ваша комунікація, авторитет, соціальний статус, платформа і ваша історія. А як ви оцінили би себе за цими показниками?

3. Давайте ГУЧНІ обіцянки

Так роблять більшість бестселерів від New York Times. Погляньте на ці назви: «Я навчу вас, як бути багатим», «Менеджер на одну хвилину», «Чотиригодинний робочий тиждень».

Кожна із цих назв обіцяє цільовій аудиторії видання грандіозний кінцевий результат. І кожна з цих книг дотримується своїх обіцянок завдяки якісному контенту.

Переконайтеся, що ваші маркетингові заходи містять щедрі та сміливі обіцянки і постійно підкріплюйте їх. Інакше ви поступово розчинитеся серед інших, бо звучатимете так само, як вони.

4. Визначте ОДНУ головну медіаплатформу

Усе, що потрібно зробити – це надати справі певного імпульсу. Оберіть одну головну медіаплатформу – і отримувати дедалі більше грошей стане дуже легко.

Зі своєю книгою «Заробляйте гроші, живіть багато» я був представлений на Yahoo! Finance. Протягом двох днів зі мною зв’язалися BusinessInsider, AOL.com, The Huffington Post та The Washington Post.

До того, як я надав перевагу Yahoo! Finance, я отримав аж нуль відповідей на мої електронні листи. Нуль!

Обравши ОДНУ основну платформу, скористайтеся нею, щоб отримувати більше та швидко підвищити ваш авторитет і соціальний статус.

5. Презентуйте продукт!

Одним із тактичних способів ефективніше використовувати алгоритм вашої платформи є перехід до режиму презентацій. Ним варто скористатися у певний проміжок часу, коли ви посилено рекламуєте щось (або нічого). За правильного підходу презентації надзвичайно добре працюють на просування вашого бренду.

Заплануйте кілька рекламних подій протягом наступних шести місяців і спостерігайте, як ваш бренд піднімається на рівень за один раз.

6. Встановлюйте дедлайни для управління діяльністю

Наявність термінів – один із найсильніших мотиваторів. Тож намагайтеся призначати дедлайни для усіх ваших маркетингових дій. Саме тому презентації, спеціальні рекламні акції та періоди «відкритих карт», прив’язані до певних часових меж, настільки популярні серед маркетологів.

Існує знаменита «крива U» для акцій. У моєму бізнесі я бачу продажі на початку періоду презентації, за ними йде спад, і зрештою – сплеск продажів наприкінці.

Правда в тому, що люди від природи є лінивими – аби робити щось, їм потрібні причини. Тому встановіть якісь спеціальні ціни або пропонуйте бонуси. Ваші продажі, безумовно, виграють від цього.

Продовження читайте в другій частині.

Поділитися: