Десять школярів 12-17 років із сотні, які зареєстрували свої проекти, пройшли до фіналу всеукраїнського конкурсу моделювання «розумних» пристроїв STEAM-House, про який ми писали в березні.
У п’ятницю, 27 квітня, фіналісти з’їхалися до Києва на півфінал. Кожен з них отримав по комплекту електронного обладнання і матеріалів STEAM-House для технічного втілення своїх проектів з моделювання «розумних» пристроїв.

Попереду у хлопців та дівчини – захист і презентація готових проектів. Фінал та оголошення переможців відбудуться 19 травня.
У рамках конкурсу фіналісти брали участь у майстер-класах ораторської майстерності та самопрезентації, а також з основ «інтернету речей» (IoT).
У фіналі кожен конкурсант отримає ще й сертифікат про вступ до академії IoT компанії CISCO, одного з найбільших постачальників професійного обладнання.
Організатори конкурсу – компанія «ІТ-Інтегратор», видавничий дім «Освіта», Інститут модернізації змісту освіти Міністерства освіти.
У середині квітня конкурс отримав і офіційну «прописку» в Міністерстві освіти і науки України, нагадала начальник відділу STEM-освіти Інституту модернізації Олена Патрікеева.
Найперспективніші стартапи минулого року: на кого варто орієнтуватися
Віце-президент «IT-Інтегратор» Надія Омельченко впевнена, що за STEM-професіями майбутнє. Тому компанія вже зараз вкладає кошти в освіту та розвиток своїх потенційних майбутніх співробітників.
Ми в K.Fund Media впевнені, що нові можливості в освіті потрібно шукати з раннього віку, а тому із задоволенням підтримуємо цей проект.
Ось імена фіналістів:
– Карім Ахмуз, Харків – «Автоматична валіза» з блютуз, молодша група.
– Кирило Дикий, Суми – «Інтелектуальний протез», молодша група.
– Костянтин Найдьон, Горішні Плавні, Полтавська обл., – «Система стеження за Сонцем», старша група.
– Юрій Роман, Довге, Закарпатська обл., – «Розумний клас», молодша група.
– Ілля Рябко, Дніпро, – «Розумне місто» (обладнання звалища, переходу, зміцнення схилів Дніпра), молодша група.
– Михайло Сірий, Горішні Плавні, Полтавська обл., – «Розумний кран», старша група.
– Тетяна Шаповал, Южноукраїнськ, Миколаївська обл., – «Отримання води з повітря» з автополивом дерев одразу до коріння, молодша група.
– Ігор Шибко, Дніпро, – «Інтернет речей» + «Система для компенсації втраченого зору», молодша група.
– Кузьма Шпак, Київ – «Розумний холодильник», молодша група.
– Артем Якуненко, Володарка, Київська обл., – «Розумний замок», молодша група.
У середу на iForum 2018 оголосили переможців конкурсу біомедичних стартапів.
А студенти і школярі старшого віку можуть брати участь у Sikorsky Challenge – фестивалі стартапів від КПІ.