10 сучасних проривних технологій за версією MIT

383
thumbor.forbes.com
Журнал MIT Technology Review опублікував свій список інноваційних технологій нашого часу

Американський журнал MIT Technology Review опублікував свій список 10 Breakthrough Technologies 2018 – щорічний список сучасних технологій, які обов’язково істотно вплинуть на наше повсякденне життя.

MIT Technology Review – це науковий журнал Массачусетського технологічного інституту, одного з найпрестижніших технічних вишів світу. Видається з 1899 року.

1

Металевий 3D-друк

Цей вид 3D-друку існує вже кілька років, але зараз він стає дедалі доступнішим і швидким.

Найближчим часом виробникам металевих предметів не потрібно буде зберігати великий запас товару, оскільки вони зможуть швидко надрукувати його на 3D-принтері.

Металлическая 3D-печать
www.technologyreview.com

Також завдяки цій технології вдасться зробити металеві деталі більш міцними. Співробітники Ліверморської національної лабораторії (США) вже розробили метод 3D-друку для створення деталей з нержавіючої сталі, які будуть вдвічі міцнішими за традиційні аналоги.

Американський стартап Desktop Metal планує створити 3D-принтер, який прискорить створення виробів з металів у 100 разів.

А в Каліфорнії компанія Divergent 3D готується запустити цілий автозавод для 3D-друку авто.

2

Штучні ембріони

Науковці з Кембриджського університету зуміли виростити ембріон миші зі стовбурових клітин іншого ембріона.

Искусственные эмбрионы
www.technologyreview.com

Водночас два американських дослідницьких ВНЗ – Університет Рокфеллера і Мічиганський університет – працюють над створенням штучного ембріона з людських стовбурових клітин.

У Торонто (Канада) недавно відкрився Центр комерціалізації регенеративної медицини, який планує поставити виробництво стовбурових клітин на потік.

За допомогою синтетичних ембріонів учені можуть навчитися цілковито контролювати і коригувати розвиток людського організму.

3

«Розумне» місто

Сучасні технології можуть зробити міста комфортнішими для життя і нешкідливими для довкілля.

Американська компанія Sidewalk Labs, що входить до «гугловського» холдингу Alphabet, домовилася з урядом Канади про створення «розумного» району в місті Торонто.

«Дочка» Alphabet має намір обладнати цей район мережею датчиків, які збиратимуть різні дані – від якості повітря до рівня шумового забруднення.

«Умный» город
www.technologyreview.com

Крім того, ультрасучасним районом Торонто їздитимуть лише безпілотні автомобілі, а всю рутинну роботу виконуватимуть роботи.

Старт проекту під назвою Quayside запланований на 2019 й рік.

Нагадаємо, що інвестиційний холдинг Білла Гейтса вклав $80 млн у проект будівництва «розумного» міста в пустелі на кордоні з Мексикою.

Дізнайтеся більше про «розумні» міста на конференції Urban Conference у Львові в суботу.

4

Повсюдне використання штучного інтелекту

Штучний інтелект (ШІ) повною мірою використовується лише технологічними корпораціями, такими як Amazon, Google, Microsoft і Baidu.

Цю ситуацію можуть змінити хмарні сервіси із засобами машинного навчання.

использование искусственного интеллекта
www.technologyreview.com

Вони зроблять ШІ більш простим у використанні і допоможуть створювати нове програмне забезпечення для машинного навчання.

Нагадаємо, що Google і Cisco мають намір створити «хмару» для розробників.

ШІ також може підвищити ефективність роботи компаній з нетехнологічних сфер економіки, таких як медицина, енергетика й промисловість.

А віце-президент Google впевнений, що ШІ здатний на революцію в медицині.

5

Генеративно-змагальна мережа

Штучний інтелект вже вміє добре розпізнавати і запам’ятовувати різні зображення. Однак він тривалий час не міг відтворити навколишній світ.

Уперше цю проблему спробував вирішити Ян Гудфеллоу. У 2014-му він, тоді аспірант Монреальського університету, розробив метод генеративно-змагальних мереж (GAN).

Генеративно-состязательная сеть
www.technologyreview.com

Він змушує дві нейронні мережі змагатися одна з одною, під час чого одна з них створює надреалістичні зображення і звуки.

GAN може розвинути у ШІ здатність, схожу на уяву, і зробити його менш залежним від людини.

Тренди науки 2018: четвертий вимір, криптовалюта в соцмережах, редагування генів та інше.

6

Навушники-перекладачі

Незважаючи на постійну появу нових технологій, люди досі не можуть повною мірою подолати проблему мовного бар’єру.

Найближче до вирішення підійшов Google, який розробив навушники Pixel Buds вартістю $159.

Наушники-переводчики
www.technologyreview.com

Вони використовують у роботі популярний додаток Google Translate, а тому здатні практично синхронно перекладати телефонну розмову.

На жаль, Pixel Buds сумісні лише з «гугловськими» смартфонами Pixel. До того ж користувачі вказують на невдалий дизайн цих навушників і на труднощі з їх налаштуванням через телефон.

7

Природний газ з мінімальною шкодою

Природний газ забезпечує 22% світового обсягу електроенергії. Водночас він залишається одним з ключових джерел викидів вуглекислого газу.

Природный газ
www.technologyreview.com

У США три компанії побудували експериментальну електростанцію потужністю 50 МВт, яка генеруватиме електроенергію з природного газу, не викидаючи в атмосферу парникові гази.

Проект Net Power зараз перебуває на стадії введення в експлуатацію.

Його засновники впевнені, що їхня технологія не збільшить вартість виробництва електроенергії.

8

Абсолютна приватність в інтернеті

У 2017 році через надзвичайну популярність криптовалют світ дізнався про так званий протокол доказів з нульовим розголошенням.

На практиці цей криптографічний протокол використовували розробники криптовалюти Zcash, власники якої можуть здійснювати абсолютно анонімні транзакції.

приватность в интернете
www.technologyreview.com

Цей протокол банки можуть запровадити в свої платіжні системи, щоб не хвилюватися щодо збереження персональних даних клієнтів.

Більш того, найбільший банк США JPMorgan Chase вже впровадив протокол, який використовується в Zcash, в свою платіжну систему на основі блокчейн.

У майбутньому цей протокол дасть змогу інтернет-користувачам здійснювати будь-які операції без зазначення своїх особистих даних.

9

Генетичний прогноз

Масштабні генетичні дослідження, що охопили понад мільйон людей у світі, дали вченим змогу розробити так звані полігенні оцінки ризику.

Генетический прогноз
www.technologyreview.com

Це своєрідний звіт про аналіз ДНК, який визначає ймовірність появи у людини різних захворювань і навіть потенційний рівень його IQ.

Подібні прогнози на основі ДНК можуть стати проривом для системи охорони здоров’я. Водночас вони підвищують ризик генетичної дискримінації.

10

Моделювання молекул на квантових комп’ютерах

Один із способів створення дедалі якісніших і ефективніших матеріалів – комп’ютерне моделювання їх молекул.

У найближчі 5-10 років цей процес може стати повсякденним для квантових комп’ютерів, які в рази продуктивніші за традиційних «колег».

квантовой компьютер
www.technologyreview.com

Напередодні американська технологічна компанія IBM успішно змоделювала на квантовому комп’ютері молекулу з трьох атомів.

Японський телеком-оператор Nippon Telegraph & Telephone вже тестує власний квантовий комп’ютер.

А Volkswagen запускає дослідження на квантових комп’ютерах Google.

 

Джерело: MIT Technology Review
Поділитися: