10 навичок, що недосяжні для комп’ютера

недосяжні для комп’ютера
Чого потрібно вчитися вже зараз, щоб в майбутньому не залишитися без роботи

Ринок праці поступово змінюється. Важливо розуміти, яким він буде в майбутньому, і вчасно адаптуватися. Багато професійних навичок, які були цінні ще п’ять років тому, сьогодні вже неактуальні. Soft skills поступово витісняють hard skills. Експерти говорять про те, що крім конкретних знань по спеціалізації, не менш важливі і вміння ефективно спілкуватися з людьми, домовлятися, знаходити рішення проблем, генерувати нові ідеї.

Нещодавно на Всесвітньому економічному форумі в Давосі були названі 10 професійних навичок, які стануть особливо актуальними за кілька років.

1.  Комплексне вирішення проблем. Навичка полягає в тому, щоб людина вміла розрізняти суть проблеми, її наслідок і причину. Розуміння цих складових дасть поштовх до повноцінного, а не поверхневого вирішення проблеми.

2.  Критичне мислення. Така навичка властива людям, мислення яких наповнене скептицизмом. Коли людина вміє ставити під сумнів будь-яку інформацію, що надійшла, фільтрувати її і перевіряти. Важливо критично ставитися не тільки до чужих, а й до власних переконань.

3. Креативність. Ця навичка буде актуальною завжди, оскільки вміння придумувати щось творче і нове – важливо в будь-яких сферах.

4. Уміння управляти людьми. Це дуже складна компетенція, яку навряд чи в майбутньому зможуть застосувати комп’ютери. Керувати людьми – це приймати важкі рішення, пов’язані зі співробітниками, мотивувати їх, домовлятися з ними і розбиратися з конфліктами.

5. Взаємодія з людьми – це про відносини з колегами, партнерами, потенційними роботодавцями.

6. Емоційний інтелект. Це здатність керувати емоціями – не лише своїми, але і інших людей. Важливо розуміти, що рухає оточуючими, які їх наміри і що їх мотивує.

7. Формування власної думки та прийняття рішень на її основі. Навколо нас дуже багато інформації , тому важливо вміти вибирати головне для себе і формувати свої судження. Не покладатися на думки інших, а довіряти своїм думкам, брати на себе відповідальність за прийняття рішень.

8. Орієнтованість на сервіс. Сфера послуг постійно зростає, конкуренція – теж. Виграють ті, хто буде чітко розуміти запити клієнта і надавати якісний сервіс.

9. Уміння вести переговори. Цей навик йде у зв’язці з умінням взаємодіяти з людьми, але тут важливо навчитися правильно спілкуватися з партнерами, переконувати їх і доносити свою точку зору.

10. Когнітивна гнучкість. Це адаптований процес мислення. Здатність переключатися з однієї думки на іншу і обмірковувати кілька речей одночасно.

Читайте також: За бортом: які професії зникнуть в майбутньому і чому. Частина І

Поділитися: