10 лайфхаків для стартапів: як шукати клієнтів на міжнародних ІT-конференціях

170
facebook
Що треба робити, аби отримати максимум від глобального IT-івенту

Пошук інвесторів, партнерів чи клієнтів на багатотисячному івенті з учасниками зі всього світу – серйозний виклик. Але ці заходи можуть стати золотою жилою, якщо правильно скористатися із можливості. Своїм досвідом поділився Biz Dev компанії Gera-IT Сергій Михайленко на мітапе спільноти Ukrainians at Tech Events of the World. Раніше він працював в одній з найбільших IT-компаній України – Ciklum і керував кількома технічними командами для британської компанії Thomas Cook.

1

Призначайте якомога більше зустрічей. Основна мета таких конференцій – нетворкінг та пошук клієнтів.
«Чим більше «набомбиш» зустрічей, тим краще. Ти ніколи не знаєш, скільки в підсумку прийде людей, і хто з них стане твоїм клієнтом», – каже Михайленко.

2

Готуйтеся заздалегідь. Звертайте увагу на наявність мобільного додатку конференції. З його допомогою можна скласти графік зустрічей іще до заходу. Іноді це може бути канал у Slack чи інші засоби спілкування, якщо конференція невелика.
«Перед конференцією у Варшаві я відправив 250 запрошень на зустріч через мобільний додаток. 52 особи погодилися зустрітися. А перед конференцією у Софії 400 повідомлень дали 40 контактів», – радить Михайленко. Познайомитися «вхолодну» на місці буде набагато важче.

3

Фільтруйте контакти по географії та посадах. Так ви зможете з тисяч учасників конференції виокремити потрібних вам і заздалегідь надіслати їм запрошення на зустріч. Наприклад, лише США чи Німеччина, або тільки СЕО та Founders.

4

70% часу слухайте. Ви повинні бути готові стисло та кількома місткими фразами представити себе та свою компанію. Середній час зустрічі 10-15 хвилин. Не розмовляйте про технології. Говоріть про те, як саме ви можете вирішити проблему співрозмовника.

5

Демонструйте вашу реальну експертизу. Підготуйте портфоліо проектів. Але якщо під час розмови ви розумієте, що відповідного проекту у портфоліо нема, а вдалий досвід є – розповідайте про нього. І навпаки, якщо нема – не брешіть.

facebook

6

У перервах між зустрічами ідіть спілкуватися до виставкових стендів. Це може виявитися цікавим та… корисним!
«Одного разу мені так вдалося знайти базу на 5 тисяч ізраїльських стартапів. Безкоштовно!», – пригадує Михайленко.

7

Поводьтеся на зустрічі якомога спокійніше та впевненіше. Якщо із вами погодилися зустрітися, значить, ви вже потенційно цікаві.

8

Додаватися у соцмережах чи надсилати емейли контактам треба після конференції, а не одразу під час заходу. Через один-два тижні після заходу ви можете нагадати про себе, про зустріч та запропонувати співпрацю. Ті, кому ви справді цікаві, можуть відповісти уже на першого follow-up листа. І заодно окреслити час, коли із ними можна буде зв’язатися повторно.

9

Тим, хто одразу не відповів, все одно треба нагадувати про себе.
За місяць, три місяці, півроку…
«Мій принцип: не «задовбуй», але нагадуй. Деякі компанії можуть стати твоїми клієнтами за кілька років», – каже Сергій.

10

Не ігноруйте Східну Європу.
«Багато хто вважає, що в Польщі – самі лише поляки, а в Болгарії – болгари. Тобто реальних інвесторів там немає. Це не так. На східноєвропейських івентах, які я відвідував, було багато американців, німців, британців – себто представників доволі багатих країн», — пригадує Сергій.

Як українській команді зацікавити інвесторів
Поділитися: